OD 13 DO 28 STYCZNIA 2024 – STYCZEŃ Z KOLĘDĄ – RZESZOWSKI DOM KULTURY DLA JULII

Rzeszowski Dom Kultury powraca do tradycji organizowania noworocznych charytatywnych koncertów pod nazwą „Styczeń z Kolędą”. W 2024 roku zapraszamy wszystkich mieszkańców Rzeszowa na cykl wydarzeń w ramach akcji pomocy 4-letniej Julii, który potrwa od 13 do 28 stycznia 2024 roku. Podczas sześciu bezpłatnych koncertów odbędzie się zbiórka dobrowolnych datków pieniężnych, które w całości przeznaczone zostaną na leczenie operacyjne kręgosłupa w USA oraz rehabilitację dziewczynki.

 

Lista koncertów:

 

13 stycznia 2024 r. (sobota)
godz. 16:00
Rzeszowski Dom Kultury filia Przybyszówka (ul. Dębicka 170)

Wystąpią: podopieczni Pracowni Muzycznych Rzeszowskiego Domu Kultury filia Przybyszówka i filia Miłocin.


14 stycznia 2024 r. (niedziela)
godz. 12:00 (oprawa Mszy Świętej), godz. 13:00 (koncert)
Kościół pw. Miłosierdzia Bożego w Rzeszowie (ul. Kard. K. Wojtyły 114)

Wystąpią: podopieczni Pracowni Muzycznej Rzeszowskiego Domu Kultury filia Biała oraz uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 9 w Rzeszowie.


16 stycznia 2024 r. (wtorek)
godz. 18:00
Rzeszowski Dom Kultury filia Staromieście (ul. Staromiejska 43a)

Wystąpią: podopieczni Pracowni Muzycznych Rzeszowskiego Domu Kultury filia Staromieście i filia Dąbrowskiego.


19 stycznia 2024 r. (piątek)
godz. 17:00
Rzeszowski Dom Kultury filia Pobitno (ul. Konfederatów Barskich 43a)

Wystąpią: podopieczni Pracowni Muzycznych Rzeszowskiego Domu Kultury filia Pobitno, filia Rejtana i filia Mieszka I oraz gość specjalny – zespół folkowy Karczmarze.


21 stycznia 2024 r. (niedziela)
godz. 14:00 (Msza Święta), godz. 15:00 (koncert)
Kościół pw. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie (al. Tadeusza Rejtana 21)

Wystąpią: podopieczni Pracowni Muzycznych, instruktorzy oraz pracownicy Rzeszowskiego Domu Kultury.


28 stycznia 2024 r. (niedziela)
godz. 11:00 (Msza Święta), godz. 12:00 (koncert)
Kościół pw. Matki Bożej Królowej Polski w Rzeszowie (ul. Matysowska 195)

Wystąpią: podopieczni Pracowni Muzycznych Rzeszowskiego Domu Kultury filia Country, filia Matysówka i filia Zalesie, Zespół Śpiewaczy Matysowianie oraz uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 34 w Rzeszowie.

 

Numer zbiórki: 2021/2191/KS

Akcję pomocy można wesprzeć także wpłacając pieniądze poprzez stronę internetową www.siepomaga.pl/nozki-julii lub przekazując 1,5% podatku – numer KRS: 0000396361, cel szczegółowy: 0086462 Julia

 

4-letnia Julia z Rzeszowa urodziła się z bardzo rzadkim zespołem wad genetycznych – zespołem Larsena. Choroba objawia się licznymi deformacjami układu kostnego. Julia urodziła się ze zwichniętymi kolanami, biodrami, skrzywionym kręgosłupem, krótszymi kośćmi ramiennymi oraz zdeformowaną klatką piersiową. A to tylko główne, najbardziej widoczne problemy zdrowotne dziewczynki. Choroba objawia się nawet pod postacią wady słuchu ponieważ drobne kosteczki odpowiedzialne za przenoszenie dźwięku również są zbudowane nieprawidłowo przez co Julia cierpi na głęboki niedosłuch.


Julka dzięki pomocy dobrych ludzi na zbiórkach internetowych ma już za sobą kilka operacji. W tym operacje na kolana dzięki którym jest w stanie uczyć się chodzić w specjalnych ortezach. Aktualnie najpilniejszym problemem jest operacja kręgosłupa. Ze względu na bardzo dużą skoliozę kręgosłupa dziewczynki zaczyna on naciskać na klatkę piersiową, co może doprowadzić do stanu zagrożenia życia poprzez utrudnione oddychanie. A niska waga oraz wzrost Julki powodują, że tak skomplikowana operacja na tak małym kręgosłupie będzie niezwykle ryzykowna. Dlatego potrzebna jest pomoc najlepszych lekarzy na świecie w tym zakresie, aby zminimalizować ryzyko paraliżu oraz dać maksymalnie duże szanse na samodzielne życie w przyszłości. Jest to zdecydowanie najważniejsza i najdroższa operacja jaką musi przejść Julia, jednak od tej operacji zależy cała przyszłość tej dzielnej dziewczynki.