O NAS

Rzeszowski Dom Kultury filia Budziwój funkcjonuje od 1 stycznia 2010 roku. W tym dniu Budziwój został kolejnym osiedlem miasta Rzeszowa i stał się jego integralną częścią.

Rozpoczęcie działalności kulturalnej poprzedziły konsultacje, w których mieszkańcy osiedla przedstawili swoje oczekiwania pod kątem działalności placówki. Tak zdiagnozowane potrzeby kulturalne mieszkańców pozwoliły na stworzenie ciekawej i bogatej oferty.

Zajęcia artystyczne prowadzone są przez wszechstronnie przygotowaną kadrę instruktorów. To oni rozwijają zdolności dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Dbają o to, by wszyscy mogli realizować swoje pasje w miłej i przyjacielskiej atmosferze.

Filia Budziwój to miejsce, gdzie swoją siedzibę ma odznaczony tytułem „Zasłużony dla Kultury Ludowej Województwa Podkarpackiego” Zespół Śpiewaczy „Budziwojce”.

Osoby w każdym wieku mogą korzystać z sali klubowej, by grać w tenisa stołowego, piłkarzyki, czy bilard, a sprzęt audio-wizualny z oprogramowaniem satelitarnym pozwala oglądać ciekawe programy o różnorodnej tematyce.

W ofercie placówki znajdują się także imprezy kulturalne dla mieszkańców: zabawy karnawałowe i mikołajkowe dla dzieci, spotkania z ciekawymi osobowościami dla dorosłych, prezentacje artystyczne uczestników zajęć oraz turnieje sportowe.

Pracownicy placówki są otwarci na nowe pomysły i potrzeby kulturalne mieszkańców, wychodzą naprzeciw ich oczekiwaniom, by mogli realizować swoje pasje i czynnie uczestniczyć w życiu kulturalnym miasta.

Godziny otwarcia Rzeszowskiego Domu Kultury filia Budziwój: od poniedziałku do piątku w godzinach 15.00 – 21.00.

Archiwa